Ticari Araç Kiralama Hakkında Genel Bilgiler

Ticari araç kiralama hakkında sizlere bir rakam vereceğim neredeyse dudaklarınız uçuklayacak. Araba kiralama ucuz olmasının en büyük etkeni 2018 yılında kurumsal firmalar bu sektöre 8.5 milyar TL yatırım yapmış olmalarıdır. Düşünebiliyor musunuz? Sadece Türkiye’deki kiralık araba sayısı araç sahibi olan kişi sayısından kat ve kat çok daha fazladır.

Ticari araç kiralama fiyatları hakkında günlük 300 TL aylık 8.000 TL gibi bir genel bilgi vermek tamamıyla yanlış olacaktır. Kiralık binek arabalarda olduğu gibi her sınıfta araç ticaride de vardır. Öncelikle hangi sektörde olduğunuzu bilmeliyiz ki sizlere yardımcı olalım. Ama genel olarak bilgiler de verip kiralık ticari araç fiyatları hakkında fikir sahibi olmak isteyenleri aydınlatalım. Ticari araçlar kapalı kasa panelvanlar ile başlıyor. Diyelim ki fırıncısınız ve bakkalara ekmek satmak istiyorsunuz o zaman size küçük bir ticari araç yeterli olacaktır. Mesela buna da günlük 200 TL haftalık 1100 TL ve aylık 4,000 TL gibi bir rakam yazabiliriz. Böyle bir araç arıyorsanız ünlü araç kiralama şirketleri yerine daha küçük rent a car firmaları bulabilirsiniz. Büyük araç kiralama şirketlerinde genelde daha büyük kasa panelvan araçlar bulunuyor. Ya da taşımacılık sektörüne hizmet vermek için Vito ya da Transporter tarzı araçlar vardır. Bu yazımızın altına hangi işi yaptığınızı ve hangi amaçla ticari araç kiralamak istediğinizi yazarsanız bütün sorulara özenle cevap verebilirim.

Ticari Araç Kiralama Yapacaklara Uyarılar

Türkiyenin en büyük oto kiralama şirketleri insanlar tarafından çok fazla tercih edildiği için bazen bu durum araç kiralamak isteyen müşterilere negatif olarak yansıyor. Aslında bu cümle biraz kafanızı karıştırdı sanırım. Durumu şöyle izah edelim ki mesajımızı net verelim. Bir ünlü araç kiralama firması düşünün bu firma da bulunduğunuz semt içinde olsun. Sürekli herkesin oraya gittiğini ve araç kiraladığını düşünün. Bu durumda araçların kilometreleri ciddi şekilde artmış oluyor. Ticari araç konusu söz konusu ise demek ki sizler bu işten para kazanacaksınız demektir. İşlerinizin tam ortasında işinizin aksamaması için ünlü araç kiralama şirketleri örneğinde olduğu gibi herkesin tercih ettiği firmaları değil de az bilinen yerleri tercih ediniz. Çünkü aracınız yarı yolda sizi bırakabilir. Bu da sizin müşterilerinize yansır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir