Şirket İçin Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Şirket için araç kiralama yapacaksanız öncelikle bu işin bir kaç püf noktasına dikkat etmeniz gerekiyor. Her yer nasılsa aynı deyip bu işin baştan savma yapmayınız. Fiyat noktasında bir kaç yerden hatta gerekirse çoğu yerden fiyat alıp sizin için en uygun yeri seçiniz. Hatta sadece fiyata aldanmayın sizin için en uygun araç hangisi seçiniz. Mesela yakıt konusunda cimri olmalı.

Türkiyenin en büyük araç kiralama şirketi sizin için en uygun aracı teslim edecektir. Çünkü araba kiralama şirketlerinin en çok değer verdiği konulardan birisi de kendilerinden araç kiralayan müşterilerin devamlı olarak müşterileri olmalıdır. Türkiye geneli araç kiralama şirketleri araçları size teslim ederken sağına soluna bakıp arabanın çiziği boyası var mı kontrol etmenizi isterler ama bazen insan acele edip arabadaki hasarı göremeyebiliyor. Sakin olmakta fayda var. Öte yandan araç kiralama firmaları muhtemelen size arabayı ucuz benzinle doldurup full depo teslim edecekler. Siz de aracı teslim ederken en ucuz benzini doldurup teslim etmelisiniz yoksa neden en iyi 98 Oktan benzin koyup veresiniz ki? Aracı teslim alırken kredi kartınızı da sizden isteyip ön provizyon çekiyorlar. Bu konuda işiniz rahat olsun eğer araca zarar vermezseniz ya da her hangi bir trafik cezası yemezseniz korkacak bir şey yok demektir. Türkiye araç kiralama şirketleri kredi kartınız yetmezmiş gibi bir de sizin boş senete imza atmanızı istiyorlar. Bu durum da aslında tüm rent a car firmalarının uygulamış olduğu rutin bir programdır. Sadece aracı teslim ederken senetinizi geri almayı unutmayınız.

Şirketlere Kiralık Araç Verilir Mi?

Herkesin kafasında araç kiralama hakkında bazı soru işaretleri vardır. Bunlardan birisi de şirketlere kiralık araba verilip verilmeyeceği konusudur. Bu konuda müsterih olunuz her rent a car firması şirketlere araba kiralama konusuna bireysel müşterilerden daha öncelik tanıyorlar. Şirket oto kiralama konusunu haftalık-aylık ve yıllık periyodlarla yaptığı için adeta rent a car firmalarının can damarlarıdır. Şirket için araç kiralama fiyatları şahısa verilen araba fiyatlarından çok daha düşük fiyatadır. Mesela siz bir aracı günlük 150 TL’ye kiralıyorsanız şirketler aynı aracı haftalık-aylık ve yıllık olarak kiraladıkları için bu arabayı günlük 75 TL’ye kadar kiralayabilirler. Siz eğer şahıssanız ve uzun süreli araç kiralayacaksanız da size de ayrı özel indirimler yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir